BULK Group:              fotovideoshop.sk                proficams.eu               fujiskladom.sk               photon.sk               glidecam.sk              novoflex.sk             fujiklub.sk                            
 

 

 

Popis zariadenia Glidecam X-10:

Glidecam X-10 je vysokokvalitný, sofistikovaný systém pre stabilizáciu videokamery do hmotnosti 4,5kg.

Pozostáva z Glidecam vesty a dvojitého stabiliziačného ramena. Systém je určený pre použitie so stabilizátormi Glidecam HD-2000, Glidecam HD-4000, Glidecam XR-2000 a Glidecam XR-4000.


Stabilizačné zariadenia Glidecam sa vyznačujú precíznym spracovaním, sofistikovanými materiálmi, ako sú zliatiny titánu používané v kozmickom výskume, a sú osadené vysokokvalitnými ložiskami, ktoré zabezpečujú maximálnu a plynulú stabilizáciu kamery vo všetkých situáciách.

GLIDECAM X-10 je vysoko moderný, profesionálny kamerový stabilizátor určený pre kamery s hmotnosťou 2,7kg, pri použití s Glidecam XR 2000 /Glidecam HD2000, alebo pre kamery hmotnosti až 4,5kg, pri použití s Glidecam XR4000 /Glidecam HD4000.

GLIDECAM X-10 systém vám umožní chodiť, behať, hore a dole po schodoch, natáčať z idúcich vozidiel a po nerovnom teréne, bez nestability alebo chvenia videokamery alebo DSLR fotoaparátu.

GLIDECAM X-10 je veľmi podobný v dizajne  Glidecamu Smooth Shooter, ale X-10 je dodávaný s dvojdielnym stabilizačným ramenom, ktoré umožňuje väčší rozsah pohybov najmä vo zvislom smere. X-10 je dodávaný s nastaviteľným Arm-k-Vest konektorom, ktorý umožňuje presné nastavenie prípojného konektora vesty vo všetkých smeroch.

GLIDECAM X-10 systém funguje tým, že izoluje pohyb tela od videokamery, zatiaľ, čo vaša videokamera je vyrovnaná v relatívne nehybnej a izolovanej polohe.

GLIDECAM X-10 stabilizačné ramená sa pohybujú hore a dole, a zároveň dovnútra a von/ zo strany na stranu.

Jedná sa o kombináciu akcie  zostupu a otáčania  nosných stabilizačných ramien, ktoré izolujú kameru od všetkých otrasov a pohybov, takže obraz je vždy hladký, plávajúci a bez rušivých vplyvov.

GLIDECAM X-10 sa nedodáva s Glidecam XR/HD2000  alebo Glidecam XR/HD4000, ale je špeciálne navrhnutý pre použitie s nimi. Ak už vlastníte jeden z našich ručných stabilizátorov, potom budete môcť použiť ho jednoducho tak, že ho pripevníte na koniec GLIDECAM X-10 nosného ramena.

 

 

 

Technické údaje:

Glidecam X-10 Arm  
Glidecam X-10 môže byť zostavený podľa potreby operátora, s umiestnením ramena pre ľavú, alebo pravú stranu.
Rozsah zdvihu ramien : 76 cm
Hmotnosť : 2,6 kg
Počet pružín : 4
,  
GlidecamX-10 Vest  
D  / Š : 35 /  36 cm
Výška : 47 - 52 cm
Materiál : Cordura
Hmotnosť : 2,2 kg
  Made in USA
   
Kúpiť Glidecam X-10  
,  
GLIDECAM X-10 Dyna-Elastic Arm ™ -dvojité nosné stabilizačné rameno obsahuje 38 presných radiálnych ložísk v rámci svojej štruktúry opracovaného T6 hliníka. Umiestnenie a upevnenie týchto ložísk s dvojitou ochranou, zabezpečuje minimálne trenie a umožňujú nehlučný chod nosných stabilizačných ramien.

Štyri sofistikované pružiny z uhlíkovej zliatiny „High-carbon“, sú upevnené v nosných ramenách. Využitie rôznych pák a energií, umožňuje pôsobenie na vnútorné body „Fulcrum Points“, a poskytuje hladkú podporu ramenám. Pružiny sú jednoducho nastaviteľné a umožňujú použitie kamier rôznej hmotnosti.

Patentovaný systém Glidecam Inter-X-Change ™, umožňuje v prípade potreby jednoduchú montáž a demontáž pružín. V prípade ojedinelej potreby, pracovať s veľmi ľahkou kamerou, je možné veľmi rýchlo dve pružiny z ramien demontovať.

Hlavným dizajnovým prvkom nosného ramena je, že Glidecam technológia Light Force ™. To doslovne znamená, že na ovládanie stabilizátora je potrebná len veľmi malá sila a úsilie. To zabezpečí, aby pri minimálnej námahe bol zabezpečený hladký a plávajúci pohyb kamery v každej situácii.


Glidecam X-10 Vesta je ľahká, pohodlná a môže byť prispôsobená pre široké spektrum záujemcov. Vesta vyniká vysokou odolnosťou. Dvojité penové polstrovanie „EVA „ a integrálne T6 hliníkové zliatiny, spolu vytvárajú vestu, ktorá môže držať a rovnomerne rozdeliť hmotnosť systému, na ramená, chrbát a boky. Pre bezpečnosť sú použité rýchloupínacie, odolné bezpečnostné pracky, ktoré umožňujú vestu rýchlo zložiť. Vonkajší obal je vyrobený z materiálu Cordura 1000 denier a „7-panel seat belt“ pásov. Tieto materiály sú známe ako najlepšie v danom odbore.

Glidecam X-10 Vesta je osadená unikátnym patentovaným ramenom s konektorom na upevnenie stabilizačného ramena. Konektor umožňuje nastaviť uhol nosných ramien tak, aby neutralizoval hmotnosť nosného ramena vzhľadom k telu ťažisko. Pri nastavení správneho uhla je práca so stabilizátorom omnoho ľahšia a únava kameramana omnoho menšia.

 

 Aktuality Foto / Video