BULK Group:              fotovideoshop.sk                proficams.eu               fujiskladom.sk               photon.sk               glidecam.sk              novoflex.sk             fujiklub.sk                            
 

Popis zariadenia Glidecam X-20:

Profesionálny kamerový stabiizátor Glidecam X-20 Set pre videokamery o hmotnosti od 4,5 kg do 9 kg. Max. zaťaženie 9 kg, umožňuje použitie profesionálnych televíznych a prenosových kamier a široké využitie aj vo filmovej výrobe. Stabilizátor je zároveň vhodný aj pre DSLR fotoaparáty. 

Stabilizačné zariadenia Glidecam sa vyznačujú precíznym spracovaním, sofistikovanými materiálmi, ako sú zliatiny titánu používané v kozmickom výskume, a sú osadené vysokokvalitnými ložiskami, ktoré zabezpečujú maximálnu a plynulú stabilizáciu kamery vo všetkých situáciách.

GLIDECAM X-20 vám umožní chodiť, behať, hore a dolu po schodoch, natáčať z idúcich vozidiel a v nerovnom teréne, bez nestability alebo chvenia videokamery alebo DSLR fotoaparátu. 

GLIDECAM X-20 obsahuje Glidecam Support Arm, Support Sled, Support Vest, Docking Bracket, Arm Post.


GLIDECAM X-20 systém funguje tým, že izoluje pohyb tela od videokamery, zatiaľ, čo vaša videokamera je vyrovnaná v relatívne nehybnej a izolovanej polohe. GLIDECAM X-20 stabilizačné ramená sa pohybujú hore a dole, a zároveň dovnútra a von/zo strany na stranu. Jedná sa o kombináciu v zostupe a otáčaní nosných stabilizačných ramien, ktoré izolujú kameru od všetkých otrasov a pohybov, takže obraz je vždy hladký, plávajúci a bez rušivých vplyvov. 

GLIDECAM X-20 Support arm - nosné stabilizačné rameno zabezpečuje minimálne trenie a umožňuje nehlučný chod v rozsahu 76 cm, dá sa nakonfigurovať pre ľaváka alebo praváka. 

Sofistikované pružiny z Titánu, sú upevnené v nosných ramenách. Využitie rôznych pák a energií, umožňuje pôsobenie na vnútorné body „Fulcrum Points“, a poskytuje hladkú podporu ramenám.

GLIDECAM X-20 ™ Sled je navrhnutý tak, aby udržal video kamery s hmotnosťou 4,5 - 9 kg. Glidecam X-20 Sled obsahuje sofistikované a presné súčiastky, takže je aj ľahký a veľmi pevný.

GLIDECAM X-20 ™ Sled sa skladá zo štyroch hlavných častí. Jedná sa o Camera Balance Platform, the Three-Axis Gimbal, the Dynamic Base Platform a Telescoping Center Post. 

Camera Balance Platform - kamerová platforma - obsahuje rýchloupínaciu beznáraďovú doštičku, ktorá vám umožní rýchlo pripojiť alebo odstrániť fotoaparát či kameru. Ergonomické ovládacie gombíky umožňujú rýchle a presné nastavenie v prednej, zadnej a bočnej strane. Tieto ovládacie prvky umožňujú rýchlo prispôsobiť systém do vodorovnej polohy.

Glidecam X-20 Three-Axis Gimbal - kamerový gimbal - unikátny a patentovaný, presné, beznástrojový troj-osý gimbal obsahuje niekoľko nastaviteľných os, to umožňuje rýchlo prispôsobiť systém a dosiahnuť zvislú rovnováhu.

Glidecam X-20 Dynamic Base Platform a Telescoping Center Post - dynamická základná platforma a teleskopický centrálny stĺpik  sú navrhnuté tak, aby bolo možné ľahko nastaviť systémovú dynamickú rovnováhu, alebo môžete zvýšiť alebo znížiť systémovú rotačnú zotrvačnosť. X-20 dynamickú základnú platformu je možné použiťiť buď s jedným Anton Bauer adaptérom alebo V-mount adaptérom.

Glidecam X-20 Vest je ľahká, pohodlná a môže byť prispôsobená pre široké spektrum záujemcov. Vesta vyniká vysokou odolnosťou. Dvojité penové polstrovanie „EVA„ a integrálne T6 hliníkové zliatiny, spolu vytvárajú vestu, ktorá môže držať a rovnomerne rozdeliť hmotnosť systému, na ramená, chrbát a boky. Pre bezpečnosť sú použité rýchloupínacie, odolné bezpečnostné pracky, ktoré umožňujú vestu rýchlo zložiť. Vonkajší obal je vyrobený z materiálu Cordura 1000 denier a „7-panel seat belt“ pásov. Tieto materiály sú známe ako najlepšie v danom odbore. 

Glidecam X-20 Vesta je osadená unikátnym patentovaným ramenom s konektorom na upevnenie stabilizačného ramena. Konektor umožňuje nastaviť uhol nosných ramien tak, aby neutralizoval hmotnosť nosného ramena vzhľadom k telu ťažisko. Pri nastavení správneho uhla je práca so stabilizátorom omnoho ľahšia a únava kameramana omnoho menšia.

Technické údaje:

Glidecam X-20 Arm
Rozsah zdvihu ramien : 76 cm
Max. zaťaženie : 9 kg
,
Glidecam X-20 Vest
D  / Š : 35 /  36 cm
Výška : 47 - 52 cm
Materiál : Cordura
Hmotnosť : 2,7 kg
,
Glidecam X-20 Sled
Výška : 45 - 90 cm
Adaptér pre batérie : Sony V-Mount alebo A Bauer
Made in USA
 Kúpiť Glidecam X-20
Aktuality Foto / Video